Zbuduj silne oczy

Zespół Allied Eye chce, abyś pamiętał, że podczas gdy skupiasz się na budowaniu zdrowych kości i zwiększaniu mocy swojego mózgu w tym roku szkolnym, dodajesz również jeszcze jeden aspekt do swojego dnia - budowanie silnych oczu.

Jak wzmocnić swój wzrok

Choć niektórzy uważają, że ludzie rodzą się z takimi oczami, jakie mają, i nic nie można na to poradzić, nasz zespół chce, abyś wiedział, że to nie do końca prawda. W rzeczywistości istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby lepiej zadbać o swoje oczy, zwłaszcza w starszym wieku.

Po pierwsze, zacznij od upewnienia się, że Ty i Twoja rodzina regularnie wykonujecie badania wzroku. Niestety, wiele rodzin nie decyduje się na krytyczne badania wzroku, które są niezbędne, aby ich oczy pozostały zdrowe. Dlatego też, jeśli od ostatniego badania minął rok lub dwa, należy niezwłocznie umówić się na wizytę w naszym gabinecie, abyśmy mogli przywrócić Twój wzrok na właściwą drogę.

Po drugie, upewnij się, że Twoja codzienna dieta składa się z owoców i warzyw, takich jak marchew, warzywa liściaste, jagody, pomidory itp. Pokarmy te dostarczają przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

Po trzecie, całodzienne wpatrywanie się w ekran komputera nie jest wprawdzie niebezpieczne dla wzroku, ale może powodować dość nieprzyjemne objawy. Dlatego staraj się robić przerwy, kiedy tylko możesz, ponieważ częstotliwość mrugania znacznie spada, gdy siedzisz przed ekranem komputera, co zwiększa ryzyko wystąpienia suchości oczu i niewyraźnego widzenia. W rzeczywistości częstotliwość ta spada z 18-20 razy na minutę do 4-7 razy - to ogromna różnica! Staraj się robić co najmniej 20-sekundowe lub minutowe przerwy na każdą godzinę spędzoną przed ekranem komputera, aby dać oczom trochę odpoczynku.

Nasz zespół w Allied Eye jest tutaj, aby pomóc naszej społeczności w utrzymaniu zdrowego wzroku przez długie lata! Już dziś umów się na wizytę w naszym gabinecie.