Wakacyjna pielęgnacja oczu

Wraz z okresem świątecznym nadchodzi czas pysznego jedzenia, spędzania czasu z rodziną i... urazów oczu! Czy wiesz, że niektóre z najładniejszych dekoracji i najbardziej kultowych uroczystości świątecznych mogą spowodować urazy oczu u Ciebie lub Twojej rodziny? Podobnie jak o każdej innej porze roku, ważne jest, aby zwracać uwagę na swoje otoczenie i być świadomym potencjalnych zagrożeń. W okresie świątecznym należy zwracać uwagę na następujące ryzykowne sytuacje:

  • Zabawki o ostrych krawędziach - w ferworze świątecznych uroczystości łatwo jest zapomnieć o sprawdzeniu nowych zabawek i gier pod kątem ostrych krawędzi plastikowych lub spiczastych części zabawek. Należy jednak o tym pamiętać, ponieważ urazy oczu często zdarzają się u dzieci podekscytowanych zabawkami, kiedy najprawdopodobniej nie zwracają one wystarczającej uwagi na otoczenie.
  • Jemioła - Oczywiście, słodko jest spotkać się z kimś wyjątkowym pod jemiołą, ale jeśli jesteś wysoki, a jemioła jest zawieszona nisko, możesz zderzyć się z dekoracją, zanim ją zauważysz. Niezależnie od tego, czy jest to plastikowa, czy prawdziwa zieleń, może spowodować obrażenia ciała, jeśli Ty lub Twoja wybranka na nią wpadniecie, dlatego uważaj na niespodziewanie wiszącą jemiołę, zwłaszcza jeśli jesteś wysoki.
  • Lampki choinkowe - wszyscy uwielbiamy błyszczący blask lampek, ale jeśli nie wymienimy ich po kilku latach, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Cienkie szkło, z którego wykonane są lampki, może się stłuc, a jeśli są stare, mogą nawet eksplodować. Małe odłamki cienkiego szkła zagrażają bezpieczeństwu, a żarówki mogą się potłuc podczas ich rozplątywania lub zawieszania na choince lub domu. Zachowaj ostrożność podczas dekorowania.
  • Choinka - Jeśli masz w domu żywą choinkę, możesz doznać urazu oka podczas wykonywania tak prostej czynności, jak podlewanie drzewka. Gałęzie drzewka mogą zbliżyć się niebezpiecznie blisko do oka podczas nalewania wody do drzewka lub regulowania ozdób. Dekorując i pielęgnując choinkę, należy zwracać uwagę na gałęzie i upewnić się, że nie stykają się one z oczami, aby uniknąć obrażeń.
  • Korki od szampana - świętowanie Nowego Roku lub innych imprez świątecznych często wiąże się z piciem szampana. Często korki od butelek szampana wiążą się z urazami oczu. Odkorkowując szampana w tym roku, należy położyć ręcznik na korku, aby nie latał po pokoju, i upewnić się, że goście wiedzą, że otwierasz butelkę. Choć otwieranie korka i rozrzucanie go po pokoju może wydawać się zabawne i odświętne, konieczność wezwania karetki do przyjaciela lub członka rodziny nie jest miłym wspomnieniem z wakacji.

Pamiętaj, aby w tym roku bezpiecznie obchodzić święta, zwracając uwagę na otaczające Cię dekoracje i uroczystości! W przypadku urazu oka w okresie świątecznym, skontaktuj się z naszym personelem w Allied Eye pod numerem telefonu (423) 855-8522.