Przyszły miesiąc jest Miesiącem Świadomości Zaćmy!

W związku z przypadającym w przyszłym miesiącu Miesiącem Świadomości Zaćmy, zespół Allied Eye pragnie przedstawić fakty na temat tego powszechnego schorzenia, które dotyka ponad 24 miliony Amerykanów.

Dowiedz się 411 na temat zaćmy

Według danych Narodowego Instytutu Oka, w wieku 80 lat ponad połowa Amerykanów ma zaćmę lub przeszła operację zaćmy. Zaćma występuje wtedy, gdy soczewka oka staje się zmętniała. Z uwagi na fakt, że zaćma może powstawać powoli, niektórzy ludzie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że cierpią na to schorzenie, dlatego tak ważne są coroczne badania okulistyczne, zwłaszcza u osób w wieku 65 lat i starszych.

Inne objawy zaćmy to m.in:

  • Częste zmiany w receptach na okulary lub soczewki kontaktowe (szczególnie częściej niż raz w ciągu roku)
  • Kolory, które wydają się wyblakłe lub wypłowiałe
  • Wrażliwość na światło i odblaski

Zazwyczaj zaćma występuje w obu oczach. Objawy mogą się jednak nasilać w jednym oku w porównaniu z drugim. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej zgłosić się do okulisty w przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów.

Chociaż istnieją pewne czynniki ryzyka, na które nie masz wpływu, takie jak wiek i obciążenie rodzinne, istnieją pewne sposoby zmniejszenia tego ryzyka, takie jak

  • Unikanie alkoholu
  • Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi
  • Niepalenie papierosów
  • Utrzymywanie prawidłowej wagi ciała

Jeśli u pacjenta zdiagnozowano zaćmę, nasz okulista jest w stanie przeprowadzić operację zaćmy, która pozwoli mu widzieć wyraźniej. Dr Matzin regularnie przeprowadza operacje zaćmy przy użyciu systemu laserowego LenSx firmy Alcon i wybiera implanty, które pomogą zapewnić najlepsze widzenie i bezpieczeństwo dla Twoich oczu.

Jeśli czujesz, że możesz mieć do czynienia z zaćmą, odwiedź Allied Eye w celu przeprowadzenia kompleksowego badania wzroku, aby upewnić się, że stan zdrowia Twoich oczu jest taki, jaki powinien być.