Halloween i bezpieczeństwo oczu

Halloween powinno być dla dzieci i dorosłych czasem zabawy, w którym można się przebrać, zjeść słodycze i spędzić wspólnie czas na tworzeniu wspomnień. Jednak każdego roku na oddziałach ratunkowych w całym kraju odnotowuje się setki przypadków urazów oczu związanych z maskami i kostiumami na Halloween. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec urazom oczu i pomóc swoim dzieciom spędzić bezpieczną noc na zabawie.

Oto 4 wskazówki, jak bezpiecznie spędzić Halloween:

  1. Unikaj niebezpiecznych kostiumów. Upewnij się, że wszystkie maski, peruki itp. nie zasłaniają dziecku pola widzenia i zawiąż kapelusze, aby nie zsuwały się na oczy. Upewnij się też, że kostiumy są dobrze dopasowane i nie ciągną się po ziemi, aby dziecko się nie potknęło. Unikaj ostrych rekwizytów, takich jak miecze czy różdżki, które mogą skaleczyć Twoje dziecko lub inne dziecko.
  2. Zwiększ widoczność. Upewnij się, że dzieci mają przy sobie latarki, aby mieć pewność, że dobrze widzą. Dodaj jaskrawe, odblaskowe naszywki do kostiumów i toreb na psikusy, aby inni mogli łatwo dostrzec Twojego małego potwora lub czarownicę.
  3. Miej kolegę. Młodsze dzieci powinny chodzić na "cukierek albo psikus" z dorosłym, a starsze - w grupach.
  4. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po Cukierek albo psikus z dzieckiem należy chodzić po osiedlu, a nie w miejscach handlowych o dużym natężeniu ruchu. Nie zezwalaj dziecku na jazdę na rowerze lub hulajnodze w kostiumie. Upewnij się, że dzieci wiedzą, że należy unikać ulic, na których trwają budowy, i korzystać z chodników.

Stosując się do tych wskazówek, Twoje dzieci mogą mieć straszne i bezpieczne Halloween! Upewnij się również, że Twoje dziecko ma coroczną wizytę u okulisty, kontaktując się z nami w Allied Eye (423-855-8522).