Bliższe spojrzenie na operację zaćmy

Zbyt często strach przed operacją zaćmy powstrzymuje mężczyzn i kobiety w różnym wieku przed odzyskaniem wzroku. Przez lata osoby te zmagają się z frustrującymi zmętnieniami, które uniemożliwiają wykonywanie nawet najbardziej podstawowych czynności, takich jak czytanie, prowadzenie samochodu czy spędzanie czasu z rodziną. Co gorsza, wielu z nich dopuszcza do pogorszenia stanu zdrowia, zmniejszając naturalną miękkość soczewki oka, co może ułatwić przeprowadzenie operacji.

Chcemy skorzystać z okazji, aby rozwiać wiele obaw i poświęcić czas na poinformowanie naszych pacjentów o trzech szybkich pytaniach, które często słyszymy na temat operacji zaćmy.

  1. Co ja zrobiłem, że to się stało?

Odpowiedź zazwyczaj brzmi: nic. Soczewkę oka należy traktować jak aparat fotograficzny, który stale skupia światło, dzięki czemu widzimy wyraźnie. To właśnie pomaga widzieć na wszystkie odległości. Z wiekiem niektóre naturalne białka znajdujące się na soczewce oka mogą się zlepiać i tworzyć małe, podobne do chmur obszary na soczewce. Zaćma występuje u 22 milionów Amerykanów powyżej 40. roku życia, a więc jest zjawiskiem powszechnym. Wszyscy powinni czuć się pocieszeni faktem, że operacja zaćmy jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgicznym na świecie!

  1. Czy operacja zaćmy boli?

Kiedy pacjenci przybywają do ośrodka, nasz gabinet rozszerza źrenice, a następnie przemywa i oczyszcza oczy przed operacją. Trwająca 20 minut operacja jest prawie całkowicie bezbolesna. Wielu pacjentów nie jest nawet uspokajanych i decyduje się jedynie na znieczulenie miejscowe. Pacjenci mogą wrócić do domu po około pół godzinie. Po zabiegu przez kilka dni widzenie będzie lekko zamglone i wodniste, ale ten umiarkowany dyskomfort ustępuje po dniu lub dwóch. Po zastosowaniu kropli zapobiegających zakażeniu, gojenie kończy się w ciągu dwóch miesięcy.

  1. Czy ma znaczenie, gdzie będę operowany?

Uważamy, że tak. Dr Matzkin nie tylko przeprowadził tysiące operacji, ale także wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, takie jak laser LenSx firmy Alcon. Laser ten jest znacznie skuteczniejszy od lasera stosowanego w standardowych operacjach zaćmy i daje lepsze wyniki oraz ułatwia pacjentom czas gojenia. Dr Matzkin rutynowo wykonuje zabiegi u pacjentów w każdym wieku, a nawet przeprowadza dziesiątki operacji u innych okulistów, kiedy tego potrzebują.